Oficjalny portal internetowy Gminy Pietrowice Wielkie
Menu
Aktualności | 30.08.2021 r. | poniedziałek

OSP Samborowice na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarnicze CTIF

OSP Samborowice na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarnicze CTIF

27 sierpnia 46-osobową grupą udaliśmy się na Ogólnopolskie Zawody Sportowo – Pożarnicze, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Koninie - relacjonują w OSP Samborowice.

W zawodach udział wzięły najlepsze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - drużyny dziewcząt i chłopców w wieku 10-16 lat z poszczególnych województw oraz zwycięzcy poprzednich zawodów szczebla krajowego (trzy pierwsze miejsca). Nasze młode drużyny dziewcząt i chłopców reprezentowały województwo śląskie. Zawody odbyły się na bardzo dobrze przygotowanym torze, przy słonecznej pogodzie.

Nasz występ zaliczamy do bardzo udanych - czas wykonania ćwiczenia bojowego i sztafety bardzo dobry. Natomiast popełniliśmy trochę błędów (prostych błędów), za które dostaliśmy punkty karne, co ostatecznie uplasowało drużynę dziewczęcą na 9 miejscu spośród 33 855 drużyn dziewczęcych w całej Polsce, a drużynę chłopaków na 16 miejscu spośród 52 860 drużyn w całej Polsce. Zważając na rangę ogólnokrajową jest to bardzo dobry wynik. Co ważne, wracamy z podniesionymi głowami, z workiem doświadczenia i adrenaliny. Był to bardzo udany dzień.

Najmłodszą zawodniczką zawodów zostaje nasza zawodniczka Hanna Pośpiech. Naszą drużynę dziewczyn tworzyły: Wiktoria Otlik, Emilia Polak, Julia Grzegorczyk, Izabela Gans, Natalia Grzegorczyk, Amelia Martinus, Paulina Solich, Klaudia Trojańska. Maya Wycisk, Sabina Kubik – średni wiek drużyny 13 lat.

W skład drużyny chłopców weszli: Kilian Jeremiasch, Julia Koczy, Karolina Gans, Martin Rosina, Estera Koterba, Olivier Brachman, Igor Otlik, Julia Parys, Fabian Pośpiech, Kuba Delanowski, Hanna Pośpiech – średni wiek drużyny 12 lat.

W grupie dziewczyn 1 miejsce zajęła drużyna z OSP Przytkowice, 2 OSP Zdżary, 3 OSP Miejsce Odrzańskie (Opolskie). W grupie chłopców 1 miejsce OSP Wysokienice, 2. OSP Zalesie Śląskie (Opolskie), 3. OSP Przytkowice.

Po bardzo udanym występie udaliśmy się na krótkie zwiedzanie do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Po bardzo długiej i męczącej podróży przybyliśmy pod naszą remizę, gdzie czekała na nas grupa wiernych kibiców z naszym sołtysem, którzy przywitali nas piosenką „We are the champions”, bijąc gromkie brawa i dziękując nam za reprezentowanie naszej społeczności na zawodach krajowych. Dostaliśmy od nich pamiątkowy puchar wraz z medalami. Zorganizowali duże ognisko z pieczeniem kiełbasek, a na łasuchów czekał tort bezowy.

Dziękujemy przede wszystkim naszym młodym adeptom pożarnictwa za długie i żmudne treningi, które zaowocowały zwycięstwami na zawodach gminnych, powiatowych i wojewódzkich, co otworzyło nam drogę do zawodów ogólnopolskich. Dziękujemy opiekunom za to że poświęcili swój czas, swoją energię i wykazali się mnóstwem spokoju, szlifując nasze małe diamenty. Dziękujemy naszej małej samborowickiej społeczności za wspieranie nas i trzymanie za nas kciuków. Była to bardzo dobra lekcja, która - zważywszy na to że mamy bardzo młode drużyny - zaowocuje w przyszłości.

opracował: grzesiek
Galeria
Portal www.pietrowicewielkie.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.